306936190 784789066141830 1271053962032075969 n

Η Διεύθυνση, οι Εκπαιδευτικοί και οι μαθητές/τριες του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Φηρών Θήρας ευχαριστούμε θερμά τον Δήμαρχο Θήρας κ. Αντώνιο Σιγάλα και τον Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Θήρας κ. Ζήση Δρόσο για την υλοποίηση των αιτημάτων του σχολείου μας ως προς την διαμόρφωση και αξιοποίηση του ανεκμετάλλευτου χώρου του υπογείου του κτιρίου. Το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Φηρών Θήρας διαθέτει από αυτή τη νέα σχολική χρονιά 2022-2023 στο κτιριακό δυναμικό του, μια λειτουργική και ευρύχωρη κουζίνα για τις εκπαιδευτικές δεξιότητες αυτόνομης διαβίωσης των μαθητών/τριών μας ως προς τη βασική τους εκπαίδευση σε δεξιότητες πολύτιμες για την καθημερινότητά τους. Επίσης, υλοποιήθηκε το αίτημα της σχολικής μας μονάδας για την λειτουργία ενός μπάνιου ΑΜΕΑ στον ίδιο χώρο του υπογείου όπου θα εξυπηρετεί τις βασικές ανάγκες υγιεινής και καθαριότητας των μαθητών/μαθητριών καθώς επίσης και δύο νέες τάξεις για το πολύτιμο και εξατομικευμένο έργο των εκπαιδευτικών του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ).

Θεωρούμε την προσφορά σας τιμητική για το σχολείο μας και εξόχως σημαντική. Να είσθε βέβαιοι ότι θα αξιοποιηθεί με τον καλύτερο τρόπο από τους μαθητές/τριές μας και το Εκπαιδευτικό Προσωπικό.

Με εκτίμηση,

Αναπληρώτρια Προϊσταμένη