ΠΑΣΧΑ- ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Χριστουγεννιάτικα δέντρα

Χριστουγεννιάτικες  συνταγές …….

ΔΕΚ 2012

Οι μαθητές της ΣΤ Τάξης στα πλαίσια της ευαισθητοποίησης και της αλληλεγγύης πρόσφεραν αγάπη σε συνανθρώπους μας και γείτονες της Αγ. Τριάδας προσφέροντας τρόφιμα

ΠΑΤΕΡ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΓ ΤΡΙΑΔΑ
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡ
ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΥΣΣΙΤΙΟΥ
ΑΚΟΥΡΑΣΤΟΙ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΓ ΤΡΙΑΔΑ

Μαθητές και Μήνυμα Αλληλεγγύης

Οι μαθητές της ΣΤ΄ Τάξης του 8ου Δημοτικού Σχολείου Πετρούπολης την Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου 2012 με τις δασκάλες τους και την Δ/ντρια του Σχολείου, επισκέφθηκαν την Πνευματική Εστία” της Αγ. Τριάδας, όπου τους υποδέχθηκε ένθερμα ο πάτερ Σπυρίδων Αργύρης, εφημέριος του Ναού, οι εθελοντές του Φιλοπτώχου και οι εθελοντές μαγείροι.

Οι μαθητές πρόσφεραν τρόφιμα κάνοντας πράξη την Αλληλεγγύη ιδιαίτερα σε αυτή τη δύσκολη περίοδο που διανύει η χώρα μας.

Ο πάτερ Σπυρίδων ενημέρωσε τους μαθητές για την προσφορά της Εκκλησίας και ιδιαίτερα στους ενορίτες που αντιμετωπίζουν δυσκολίες, μίλησε για τις αξίες που διακρίνουν τον άνθρωπο και για τη σχέση Εκκλησίας και σχολείου.