Σχολικό έτος 2014-15

0

Συγγραφέας: 8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | , στις 17-07-2014

Η έναρξη των μαθημάτων για την νέα σχολική χρονιά 2014-15 θα γίνει στις 11 Σεπτεμβρίου και ώρα περίπου 8:30 π.μ

Προς το παρόν ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

ualassa

εγγραφές 2014-15

0

Συγγραφέας: 8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΓΓΡΑΦΕΣ | , στις 11-07-2014

_sxoleio

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2014-15
Οι εγγραφές των μαθητών/τριών στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2014-15πραγματοποιούνται από 2 Ιουνίου έως 20 Ιουνίου.
Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄τάξη του Δημοτικού Σχολείου Πετρούπολης είναι τα εξής:

α) Πιστοποιητικό Γέννησης Δήμου ή κοινότητας για την εγγραφή του μαθητή/τριας στα οικεία μητρώα ή δημοτολόγια, το οποίο εκδίδεται το τελευταίο πριν την εγγραφή τρίμηνο και στο οποίο αναγράφεται ολογράφως και αριθμητικώς η ημερομηνία γέννησης.

β)Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή/τριας ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ)Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.). Δίδεται το έντυπο από το Σχολείο ή το κατεβάζετε από εδώ Α.Δ.Υ.Μ. ΤΕΛΙΚΟ ΜΑΙΟΣ 2014 .

δ)Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο , κατά την κρίση της Δ/ντριας του Σχολείου ,φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

ε)Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.

let’s do it Greece

0

Συγγραφέας: 8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | , στις 27-04-2014

Σε λίγο καιρό θα εκδοθεί τεύχος με τις δράσεις των σχολείων. Το Σχολείο μας θα έχει παρουσία. Μπράβο σε όλους!

BANNER Τα Καταφέραμε!

το σύνθημα της Γ τάξης

0

Συγγραφέας: 8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | , στις 02-04-2014

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

0

Συγγραφέας: 8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | , στις 01-04-2014

Άλλη μια επιτυχία του Σχολείου μας.

Μπράβο σε όλους!

.