ΕΝΑΡΞΗ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Σας ενημερώνουμε πως, μετά την τοποθέτηση εκπαιδευτικών ειδικοτήτων, από τη Δευτέρα 30/10/2017 θα λειτουργήσει  το Ολοήμερο Πρόγραμμα για όλους τους μαθητές που έχουν εγγραφεί σ’αυτό.

Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

agiasmos_sta_sholeia

Με ιδιαίτερη χαρά σας περιμένουμε στην τελετή

του Αγιασμού που θα γίνει τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 9:15 π.μ. στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας.

Μετά την τελετή του Αγιασμού οι μαθητές θα αποχωρήσουν.

Τα βιβλία θα μοιραστούν την Τρίτη.

Καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους!

&

οι Εκπαιδευτικοί του σχολείου

ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑΣ 2017 (3 έως 7 Απριλίου)

Κατά τη διάρκεια της εβδομάδας:17553477_1418677128194598_4091634738357756841_n

• Θα πραγματοποιηθεί Έκθεση Βιβλίου (σε συνεργασία με το βιβλιοπωλείο της γειτονιάς μας  «Η ΓΝΩΣΗ», Σουλίου173)
  • Θα επισκεφτεί το σχολείο μας ο καταξιωμένος συγγραφέας παιδικών βιβλίων κ. Φίλιππος Μανδηλαράς όπου θα  συναντήσει όλους τους μαθητές του σχολείου μας και θα υλοποιήσει μαζί τους ενδιαφέρουσες δράσεις ! (Α΄,Β΄,Γ΄, Δ΄ θεατρικό παιχνίδι & Ε΄,ΣΤ΄ εργαστήρι δημιουργικής γραφής)
  • Θα γίνει στην είσοδο του σχολείου εργαστήρι βιβλίου.

Και άλλες δράσεις…

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ΤΡΙΜΗΝΟΥ

Ε Ν Η Μ Ε Ρ Ω Σ Η

Αγαπητοί γονείς,

κατάλογος.jpg 1Η ενημέρωση για την πρόοδο και συμπεριφορά των μαθητών καθώς και η επίδοση βαθμολογίας του B΄τριμήνου θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 23-03-2017 στις 13: 15.

Επίσης, θα μπορείτε να ενημερώνεστε για την πρόοδο των παιδιών και από τους εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων που θα βρίσκονται στο γραφείο των δασκάλων.

kinita_anakiklosi
Τέλος σας ενημερώνουμε ότι την ανωτέρω ημερομηνία στην είσοδο του σχολείου μας μαθητές της ΣΤ΄ θα συλλέγουν μη χρησιμοποιούμενα κινητά , στο πλαίσιο των δράσεων της εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία.

Η  συλλογή θα ολοκληρωθεί  την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2017. Επομένως μην πετάτε οποιοδήποτε κινητό δεν χρησιμοποιείτε,αλλά φέρτε το στο σχολείο μας για ανακύκλωση !! Έτσι  θα συμβάλλουμε όλοι στην προστασία του περιβάλλοντος!