Αγιασμός

0

Συγγραφέας: 8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | , στις 07-09-2014

Αγαπητοί γονείς καλή-σχολική-χρονιάκαι μαθητές,
Ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 11 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 9:00 π.μ.
Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές θα περάσουν στις τάξεις για να γνωριστούν με τους/τις δασκάλους/λες τους.
  Οι μαθητές της Α΄Τάξης  θα παραλάβουν τα νέα τους βιβλία και για το λόγο αυτό θα πρέπει να έχουν μαζί τους τις τσάντες τους.
Συγχρόνως στο Αμφιθέατρο του Σχολείου θα γίνει ενημέρωση των γονέων με θέμα τη «Λειτουργία του Σχολείου».  Στη συνέχεια οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το σχολείο, περίπου στις 10:30.
Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά σε όλους!

Η Διευθύντρια και οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου

Σχολικό έτος 2014-15

0

Συγγραφέας: 8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | , στις 17-07-2014

Η έναρξη των μαθημάτων για την νέα σχολική χρονιά 2014-15 θα γίνει στις 11 Σεπτεμβρίου και ώρα περίπου 8:30 π.μ

Προς το παρόν ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

ualassa

εγγραφές 2014-15

0

Συγγραφέας: 8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΓΓΡΑΦΕΣ | , στις 11-07-2014

_sxoleio

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2014-15
Οι εγγραφές των μαθητών/τριών στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2014-15πραγματοποιούνται από 2 Ιουνίου έως 20 Ιουνίου.
Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄τάξη του Δημοτικού Σχολείου Πετρούπολης είναι τα εξής:

α) Πιστοποιητικό Γέννησης Δήμου ή κοινότητας για την εγγραφή του μαθητή/τριας στα οικεία μητρώα ή δημοτολόγια, το οποίο εκδίδεται το τελευταίο πριν την εγγραφή τρίμηνο και στο οποίο αναγράφεται ολογράφως και αριθμητικώς η ημερομηνία γέννησης.

β)Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή/τριας ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ)Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.). Δίδεται το έντυπο από το Σχολείο ή το κατεβάζετε από εδώ Α.Δ.Υ.Μ. ΤΕΛΙΚΟ ΜΑΙΟΣ 2014 .

δ)Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο , κατά την κρίση της Δ/ντριας του Σχολείου ,φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

ε)Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.

let’s do it Greece

0

Συγγραφέας: 8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | , στις 27-04-2014

Σε λίγο καιρό θα εκδοθεί τεύχος με τις δράσεις των σχολείων. Το Σχολείο μας θα έχει παρουσία. Μπράβο σε όλους!

BANNER Τα Καταφέραμε!

το σύνθημα της Γ τάξης

0

Συγγραφέας: 8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | , στις 02-04-2014