Αρχείο ημέρας: 28 Απριλίου 2013

Έχε ελπίδα/7ο Δημ. Σχολ. Ελευσίνας

Η απάντηση των μαθητών στη γενική απαξίωση που αρχίζει να κυριαρχεί στο μυαλό και την καρδιά των Ελλήνων. Το ταινιάκι τους ¨Εχε ελπίδα¨ αποτελεί μια έκκληση  για συμπόρευση όλων όσων κοινό στόχο έχουν να μην αφήσουν να χαθούν αρχές και αξίες.

Απρ 28

Διαδικασία επιλογής και εγγραφής μαθητών στην Α΄ τάξη Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Αμπελοκήπων (2013-14)

Ενημερωθείτε για τη διαδικασία επιλογής και εγγραφής στοΚαλλιτεχνικό Γυμνάσιο Αμπελοκήπων για το σχολικό έτος 2013-14πατώντας εδώ και εδώ.

Απρ 28

Εισαγωγικές εξετάσεις στο Μ.Σ.Θ (Μουσικό Σχολείο Θεσσαλονίκης)

10-31 Μαΐου 2013: Αιτήσεις για τις εισαγωγικές εξετάσεις στο Μ.Σ.Θ. 2013-2014 Η διαδικασία επιλογής των μαθητών στην Α΄ Τάξη Γυμνασίου του Μουσικού Σχολείου Θεσσαλονίκης 1. Στην Α΄ τάξη του Μουσικού Σχολείου Θεσσαλονίκης εγγράφονται μαθητές, απόφοιτοι των Δημοτικών Σχολείων του Νομού Θεσσαλονίκης, ύστερα από επιλογή (εισαγωγικές εξετάσεις). 2. Οι αιτήσεις ξεκινούν συνήθως αρχές Μαΐου και οι εξετάσεις διενεργούνται κατά το …

Συνέχεια ανάγνωσης »