Αρχική » Το σχολείο μας

Σαν σήμερα

6/9/1955: Στην Κωνσταντινούπολη ξεσπά το πογκρόμ των Τούρκων, με αφορμή την προβοκάτσια στο σπίτι του Κεμάλ Ατατούρκ, στη Θεσσαλονίκη. Μέσα σε εννέα ώρες καταστρέφονται 4.500 ελληνικά καταστήματα, 1.000 σπίτια, 73 εκκλησίες και 37 σχολεία. Είναι η αρχή του τέλους για τον ελληνισμό της Πόλης.

.

ΔΗΜΟΣ

ΘΕΡΜΗΣ

ΧΟΠΑ

ΗΡΩΕΣ

ΔΕΝΤΡΟ

ΓΗ

Robert Fulghum

Το σχολείο μας

Το 7ο Νηπιαγωγείο Θέρμης έχει σχολική περιφέρεια την περιοχή της επέκτασης Δήμου Θέρμης και φιλοξενείται (μέχρι ανέγερσης του δικού του διδακτηρίου) σε χωριστό διδακτήριο (βαρέως τύπου με δική του αυλή) του 3ου Δημοτικού Σχολείου Θέρμης-Τριαδίου στο Τριάδι Δήμου Θέρμης Νομού Θεσσαλονίκης.

Είναι 2/θεσιο Νηπιαγωγείο στο οποίο λειτουργεί τμήμα πρωινού προγράμματος και ολοήμερο τμήμα

Το σχολείο διαθέτει αίθουσα διδασκαλίας, κουζίνα, τραπεζαρία και αίθουσα χαλάρωσης

Έναρξη λειτουργίας κατά το σχολικό έτος 2020-2021

cropped 7 ΝΗΠ ΘΕΡΜΗΣ