The most faithful friends: The animals

ANIMALS

Από την Εθνική Επιτροπή της δράσης eTwinning απονεμήθηκε η Ετικέτα Ποιότητας για το έργο The most faithful friends: The animals.

Το έργο είχε ως στόχο να ευαισθητοποιήσει τους/τις  μαθητές/ μαθήτριες να σέβονται τον κόσμο των ζώων, όχι μόνο των οικόσιτων, αλλά και των άγριων που είναι οι φρουροί του περιβάλλοντος στο οποίο ζουν. Κάθε ζώο έχει τη δική του σημασία για τη ζωή του πλανήτη μας και για αυτό πρέπει να προστατεύεται. Θετικά στοιχεία: – καλή οργάνωση του Twisnpace του έργου, – καλή συνεργασία. – καλή αξιολόγηση του έργου, – πολύ καλή διάχυση, πολλά εργαλεία ΤΠΕ.

Το έργο υλοποιήθηκε την προηγούμενη σχολική χρονιά από τους/τις μαθητές/-τριες της ΣΤ΄2 τάξης με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κύριο Δημήτριο Σπυρόπουλο.