« Με τους Διατροφούληδες παρέα, νόστιμα, υγιεινά κι ωραία»

.jpg

Από την Εθνική Επιτροπή της δράσης eTwinning  απονεμήθηκε η Ετικέτα Ποιότητας για το έργο « Με τους Διατροφούληδες παρέα, νόστιμα, υγιεινά κι ωραία».

Σύμφωνα με την Εθνική Επιτροπή Αξιολόγησης του Έργου, το έργο κρίθηκε εξαιρετικά ενδιαφέρον προάγοντας ορθές πρακτικές υγιεινής διατροφής δημιουργώντας μελλοντικούς ευαισθητοποιημένους πολίτες μέσω στοχευμένων δράσεων σεβασμού των φυσικών πόρων, του περιβάλλοντος, της ορθής και ασφαλούς επιλογής τροφών προστιθέμενης αξίας, στάσεις που θα οικοδομήσουν ευαισθητοποιημένους πολίτες  να υιοθετήσουν και  στην ενήλικη ζωή υγιεινές διατροφικές συνήθειες .

Το έργο υλοποιήθηκε την προηγούμενη σχολική χρονιά από τους/τις μαθητές/-τριες της ΣΤ΄2 τάξης με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κύριο Δημήτριο Σπυρόπουλο.