“PeaceBuilders”

etiketa

Από την Εθνική Επιτροπή της δράσης eTwinning  απονεμήθηκε η Ετικέτα Ποιότητας για το έργο “PeaceBuilders”. Σύμφωνα με την Εθνική Επιτροπή Αξιολόγησης του Έργου, το έργο  εστιάζει στην ευαισθητοποίηση των μαθητών σχετικά με την ειρήνη και ό,τι αυτό συνεπάγεται. Το έργο  είναι καλά οργανωμένο, οι οδηγίες σας αρκετά σαφείς και τα τελικά σας προϊόντα αρκετά ποιοτικά (e book). Eπίσης, πραγματοποιήθηκαν αρκετές τηλεδιασκέψεις και οι αξιολογήσεις σας συνοδεύονται και από ανάλυση αποτελεσμάτων. Τέλος, το έργο πληροί  όλα τα κριτήρια και όλοι οι στόχοι έχουν  επιτευχθεί.

Το έργο υλοποιήθηκε την προηγούμενη σχολική χρονιά από τους/τις μαθητές/-τριες του Δ2 τάξης με υπεύθυνο εκπαιδευτικό την κυρία Ρουβολή Δήμητρα.