Την Τετάρτη 31/1, οι τάξεις Γ΄, Ε΄ και ΣΤ΄, επισκέφθηκαν την Έδεσσα με αφορμή το πρόγραμμα οι “Οι δρόμοι του νερού”. Ξεναγήθηκαν σε νερόμυλους και είδαν από κοντά πως παράγονταν παλιότερα το αλεύρι και το σουσαμέλαιο. Ακολούθησε το ερπετάριο όπου θαύμασαν την τοπική πανίδα και όχι μόνο. Όπως όλοι και όλα στην Έδεσσα καταλήξαμε στους καταρράκτες αφού ο καταπληκτικός καιρός το επέτρεψε. Στις εκκρεμότητες έμεινε ο υδροβιότοπος της λίμνης του Άγρα, κάτι που ελπίζουμε να μας “αναγκάσει” να ξαναεπισκεφθούμε τον ευλογημένο αυτό τόπο.
Εικόνα από την επίσκεψη στο παρακάτω βίντεο: