IMG 20240603 130726IMG 20240606 130931

diaxysi

Την Πέμπτη 6 Ιουνίου, η Γ2 τάξη παρουσίασε στα παιδιά του σχολείου, τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς το ταξίδι που έκανε μέσα από το eTwinning έργο με τίτλο «Όταν τα ειδώλια αφηγούνται». Στον κεντρικό διάδρομο του σχολείου υπήρχε η έκθεση με τα έργα των παιδιών και τα συνεργατικά αποτελέσματα του έργου, ενώ στην αίθουσα εκδηλώσεων έγινε η παρουσίαση της πορείας του έργου μέσα από ένα σύντομο θεατρικό δρώμενο.

Στο τέλος της εκδήλωσης, η διευθύντρια του σχολείου, κ. Δέσποινα Τσιλπιρίδου, απένειμε στα παιδιά τα βραβεία τους, για τη διάκριση που έλαβαν με τη συμμετοχή τους στον Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό: Κύπρος, Ελλάδα, Ομογένεια. Εκπαιδευτικές Γέφυρες.diaxysi3

Ακολουθεί το βίντεο με τα συνεργατικά αποτελέσματα του eTwinning έργου, το οποίο προβλήθηκε κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης.