Σας ενημερώνουμε ότι εκδόθηκε από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων η εγκύκλιος που αφορά στη φοίτηση των μαθητών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα για το σχολικό έτος 2021 – 2022.

Φέτος δεδομένων των συνθηκών, της αναστολής λειτουργίας των σχολείων, και για την προστασία της δημόσιας υγείας η διαδικασία εκδήλωσης ενδιαφέροντος και υποβολής της αίτησης έχει ως εξής :

Α) «Κατεβάζετε» και συμπληρώνετε τη σχετική Υπεύθυνη Δήλωση. Την τυπώνετε, την υπογράφετε, τη σκανάρετε ή την φωτογραφίζετε και τη στέλνετε στο e-mail του σχολείου mail@5dim-ag-varvar.att.sch.gr

Β) Συμπληρώνετε ηλεκτρονικά την αίτησή του κάνοντας κλικ στον σύνδεσμο https://docs.google.com/forms/d/1imoT8xCvkrb0Q7Vx7QjaZicrW0VHxIUS8TOwXm_saVM/edit?usp=sharing ακολουθώντας τις οδηγίες. Στη 2η περίπτωση οι απαντήσεις θα καταγραφούν και θα σταλούν αυτόματα στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου.

Και στις δυο περιπτώσεις, σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ δεν απαιτείται η υποβολή δικαιολογητικών για τη φοίτηση στο ολοήμερο πρόγραμμα.

Οι εγγραφές ολοκληρώνονται στις 19 Μαρτίου 2021.