Ομορφαίνουμε την αυλή μας, ομορφαίνουμε τη ζωή μας !!!
Ο Σύλλογος Διδασκόντων σε συνεργασία με τους γονείς, διαμόρφωσε μέρος του αύλειου χώρου και υλοποίησε το σχέδιο δράσης με τίτλο: «Ομορφαίνουμε την αυλή μας, ομορφαίνουμε τη ζωή μας». Τα παιδιά έφεραν λουλούδια και φυτόχωμα. Προσκαλέσαμε τους γονείς οι οποίοι ανταποκρίθηκαν με μεγάλη χαρά. Χωριστήκαμε σε ομάδες, φυτέψαμε τα λουλούδια στα παρτέρια, τα ρίξαμε φυτόχωμα, τα σκαλίσαμε και τα ποτίσαμε. Ευχαριστούμε όλους όσους συνέβαλαν στην ολοκλήρωση της δράσης μας.
Ο ανθόκηπος μας