Αρχεία για 8 Νοεμβρίου, 2023

Κανονισμός Λειτουργίας σχολικής μονάδας 2023-24

Συγγραφέας: κάτω Κανονισμός, Μαθητές Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κανονισμός Λειτουργίας σχολικής μονάδας 2023-24

Επισυνάπτεται ο εσωτερικού κανονισμού λειτουργίας του σχολείου για το σχολικό έτος 2023-24. Πλαίσιο οργάνωσης και λειτουργίας 2023-24

Επιμόρφωση από το Κέντρο Πρόληψης του Δήμου Γλυφάδας

Συγγραφέας: κάτω Γονείς, Δράσεις Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επιμόρφωση από το Κέντρο Πρόληψης του Δήμου Γλυφάδας

Το Κέντρο Πρόληψης του Δήμου Γλυφάδας ΚΕ.ΠΡ.Α.Γ.Ε.Α., σε συνεργασία με το σχολείο μας στις 7/11/2023, οργάνωσε και πραγματοποίησε παρέμβαση και στα 4 τμήματα της Β΄ τάξης του σχολείου με θέμα: “Επικοινωνία και σχέσεις μέσα στην τάξη”. Τις παρεμβάσεις υλοποίησε η Ελευθερία Καραντάνα, Κοινωνική Ανθρωπολόγος – Ψυχοθεραπεύτρια, Στέλεχος του Κ.Π. Γλυφάδας.

Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός Α’ τάξη

Συγγραφέας: κάτω Γονείς, Δράσεις, Εκπαιδευτικοί Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός Α’ τάξη

Την Τρίτη 7-11-2023 όλα τα τμήματα της Α’ τάξης του σχολείου μας (μία ώρα ανά τμήμα) ενημερώθηκαν σχετικά με τις πρώτες βοήθειες και τις ενέργειες που πρέπει να γίνουν σε περίπτωση πνιγμού και εγκαύματος. Πραγματοποιήθηκε εποικοδομητική συζήτηση και απαντήθηκαν ερωτήσεις των μαθητών/τριων από την υπεύθυνη του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.