Ιαν 18 23

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες ,

σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας, κατά το τρέχον σχολικό έτος 2017-18 , πραγματοποιούνται τα παρακάτω εγκεκριμένα προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων :

1. Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής – Ομάδα εθελοντισμού: «Περιβάλλον, αειφορία και ποιοτική αξιοποίηση ελεύθερου χρόνου», από τις εκπαιδευτικούς κ. Λουμπαρδιά,κ.Δεκαρίστου και κ. Δοκοπούλου .
  2. Πρόγραμμα Πολιτιστικό – Όμιλος ρητορικής: «Προστασία περιβάλλοντος και δικαιώματα παιδιών», από τις εκπαιδευτικούς κ. Δεκαρίστου,κ.Λουμπαρδιά και κ. Δοκοπούλου
  3. Πρόγραμμα Πολιτιστικό – «Μαθαίνοντας την επιστήμη μέσα από το θέατρο », από τις εκπαιδευτικούς κ. Ρόζη και κ. Παπαδημητρίου.
  4. Πρόγραμμα Πολιτιστικό – «Μικροί λογοπλάστες» , από την κ. Μπατίλα.
  5. Πρόγραμμα Πολιτιστικό – «Μαθήματα Δημοσιογραφίας και Φωτογραφίας» , από τον κ. Μακρογκίκα .
  6. Πρόγραμμα Αγωγής Σταδιοδρομίας – «Γνωριμία με το επάγγελμα του προγραμματιστή Η/Υ: Δουλεύοντας με τα παιδιά σε μια ομάδα προγραμματισμού» , από τον κ. Ντάβαζλη .

Οι συναντήσεις πραγματοποιούνται στο χώρο του  σχολείου μετά  τη λήξη των μαθημάτων, μια φορά την εβδομάδα για κάθε πρόγραμμα όπως έχουν ορίσει οι υπεύθυνοι των προγραμμάτων (Δευτέρα , Τετάρτη ή Παρασκευή).