Ένα Μουσείο…στο Σχολείο μας!

Χαρά, Λύπη, Αγάπη, Πόνος, Ευτυχία, Μοναξιά…1088502pgzqchf0gf

Συναισθήματα πολλά, θετικά και αρνητικά. Συναισθήματα που τα βιώνουμε και αδυνατούμε να τα εκφράσουμε, ακόμα και να τα διαχειριστούμε. Οι μαθητές της Ε΄ Τάξης, τα γνώρισαν, τα εξωτερίκευσαν και προσπάθησαν να τα αντιμετωπίσουν.

Σας ανοίγουν την ψυχή τους και σας προσκαλούν σε ένα μαγευτικό ταξίδι στην άγνωστη Χώρα των Συναισθημάτων!

Φορέστε την καλή σας διάθεση, αφήστε την καρδιά σας ανοιχτή και επιβιβαστείτε στο μαγικό μας τρενάκι που θα σας οδηγήσει στην Έκθεση των Συναισθημάτων μας την Κυριακή 29 Μαΐου 2016 και ώρα 7:00 μ.μ. στον 1ο όροφο του Σχολείου μας. Θα ακολουθήσει εκδήλωση η οποία θα αγγίξει την ψυχή σας φέρνοντας στην επιφάνεια έντονα συναισθήματα χαράς, αγάπης, συγκίνησης… Σας περιμένουμε όλους!

Η δασκάλα της Ε΄ Τάξης

Κωνσταντίνα Μπέρμπεη