Εορτασμός επετείου 25ης Μαρτίου

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024 στο σχολείο μας θα τελεστεί εορταστική εκδήλωση για την εθνική επέτειο της 25 ης Μαρτίου του 1821. Την εκδήλωση θα παρουσιάσουν σε γονείς και μαθητές, τα παιδιά της ΣΤ΄ Τάξης στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου στις 8.15πμ.
Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο από τις 8:00πμ έως τις 8:15πμ και θα αποχωρήσουν περίπου στις 09.15πμ με ευθύνη των γονιών τους. Δε θα γίνουν μαθήματα και το ολοήμερο σχολείο δε θα λειτουργήσει.
Τη Δευτέρα 25 Μαρτίου 2024, ημέρα εθνικής εορτής, το σχολείο μας θα συμμετάσχει με τις τάξεις Ε και ΣΤ στην παρέλαση που οργανώνει ο Δήμος Χαλανδρίου με βάση το πρόγραμμα εορτασμού. Την αντιπροσωπεία του σχολείου
μας θα συνοδεύσουν η εκπαιδευτικός φυσικής αγωγής κ. Γκιβίση Μαρία και η εκπαιδευτικός κ. Κατσιμίχα Γεωργία.