Κατασκευή κούκλας από τους μαθητές των Α΄ – Β΄ – Γ΄ – Δ΄ τάξεων του σχολείου μας

Αγαπητοί γονείς

IMG 20220610 163213

dav

Στα πλαίσια του μαθήματος της Θεατρικής Αγωγής οι μαθητές της Α‘, Β’, Γ’ και Δ’ τάξης του σχολείου μας, είχαν την ευκαιρία να κατασκευάσουν τις δικές τους κούκλες, (δαχτυλόκουκλες, καλτσόκουκλες κ.λ.π.) να γίνουν οι ίδιοι σεναριογράφοι, σκηνοθέτες  και κουκλοπαίχτες, να αυτοσχεδιάσουν και να συνεργαστούν δημιουργικά χρησιμοποιώντας τη φαντασία τους!!! Η λάμψη στα μάτια των παιδιών είναι η μεγαλύτερη χαρά και ανταμοιβή του εκπαιδευτικού – εμψυχωτή!!! Μας υπενθυμίζει την αναγκαιότητα και σπουδαιότητα της ύπαρξης των καλλιτεχνικών μαθημάτων στο εκπαιδευτικό μας σύστημα, καθώς η συμβολή τους στην υγιή ψυχοκοινωνική ανάπτυξη των μικρών μας αστεριών, είναι αδιαμφισβήτητη!!!

Καλό καλοκαίρι!!!

Δείτε σχετικό φωτογραφικό υλικό

Δείτε το στο slideshare.net

Copyright © 2022. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.