Αίτημα αλλαγής διδασκόμενης 2ης ξένης γλώσσας στο Γυμνάσιο

Αγαπητέ γονέα,

Σας ενημερώνουμε ότι σε περίπτωση που επιθυμείτε να διδαχθεί το παιδί σας διαφορετική ξένη γλώσσα στο Γυμνάσιο το σχολικό έτος 2021 – 2022 από αυτήν που διδάσκεται φέτος (Γαλλικά) μπορείτε να καταθέσετε σχετική αιτιολογημένη αίτηση στη διευθύντρια του δημοτικού σχολείου έως την Τρίτη 25 Μαΐου 2021 στην οποία θα αναφέρετε τους λόγους για τους οποίους, κατά την κρίση σας, επιβάλλεται η αλλαγή της διδασκόμενης ξένης γλώσσας. Τη τελική απόφαση λαμβάνει ο/η Γυμνασιάρχης του σχολείου φοίτησης. Είναι προφανές ότι γονέας που δεν επιθυμεί αλλαγή της διδασκόμενης 2ης ξένης γλώσσας στο Γυμνάσιο δεν προβαίνει σε καμία ενέργεια.

Copyright © 2021. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.