Ανάδειξη σημαιοφόρων και παραστατών για το σχολικό έτος 2018 – 2019

Αγαπητοί γονείς

Σήμερα 15 Οκτωβρίου 2018 διενεργήθηκε η προβλεπόμενη από το Π.Δ 79/2017 (παρ. 5 του αρ. 3 του ΠΔ 79/2017 – ΦΕΚ 109Α)  καθώς και την Υπουργική Απόφαση Φ.10/ΦΜ/151306/Δ1/13-9-2017 κλήρωση για την ανάδειξη σημαιοφόρων και παραστατών για το σχολικό έτος 2018 – 2019 μεταξύ του συνόλου των μαθητών της (φετινής) ΣΤ΄ τάξης.

Στην κλήρωση παρίστατο οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου. Εξηγήθηκε επίσης δημόσια και συμφωνήθηκε η διαδικασία ανάδειξης των μαθητών.

Από την κλήρωση αναδείχθηκαν οι παρακάτω μαθητές οι οποίοι και θα εκπροσωπήσουν το σχολείο μας στις δύο περιόδους :

1η Περίοδος – Κληρώθηκαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες :

ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΟΣ :   Μαχαίρας Θεόδωρος

ΠΑΡΑΣΤΑΤΕΣ : Παπαγιάννης Διονύσης, Μπάκα Ελένη, Πανταζής Βασίλειος, Μπαμπάς Άγγελος, Σταμάτης Δημήτριος

2η Περίοδος – Κληρώθηκαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες :

ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΟΣ :      Κακουράτος Κων/νος

ΠΑΡΑΣΤΑΤΕΣ : Μιχαηλίδης Αθανάσιος, Ζαχαριουδάκης Ιωάννης, Πέππα Ρενάτο, Κούρδαλος Χαράλαμπος, Καραμήτσος Παρασκευάς

Κατάθεση στεφάνου : Ράπτης Γεώργιος

Copyright © 2018. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.