3ος Μαθητικός Διαγωνισμός Δημιουργίας Επιτραπέζιου και Ψηφιακού Αφηγηματικού Παιχνιδιού ΕΚΟΜΕ 2022-23

3ος Διεθνής Μαθητικός Διαγωνισμός Δημιουργίας Επιτραπέζιου και Ψηφιακού Αφηγηματικού Παιχνιδιού «ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ»

Ο διαγωνισμός διοργανώνεται για τρίτη χρονιά το σχολικό έτος 2022-23. Οι μαθητές και μαθήτριες καλούνται να δημιουργήσουν, με την υποστήριξη των εκπαιδευτικών τους, ένα πρωτότυπο επιτραπέζιο παιχνίδι ή ένα demo ψηφιακού αφηγηματικού παιχνιδιού, του οποίου το σενάριο ή/και οι στόχοι σχετίζονται με θεματικές που αντλούνται από το περιεχόμενο οποιουδήποτε μαθήματος διδάσκονται με βάση το αναλυτικό πρόγραμμα (π.χ. Ιστορία, Γλώσσα, Βιολογία, Φυσική, κ.ά.).

Εμείς συμμετέχουμε με την Μπουγάδα!

Λήψη αρχείου

Και η συμετοχή μας κατακτά Μνεία στην κατηγορία Νηπιαγωγείων Επιτραπέζιο Παιχνίδι!

Συγχαρητήρια παιδιά, ξέρουμε πως το απολαύσατε!

μνεία η μπουγάδα εκομε 1