Εθνική ετικέτα ποιότητας_eTwinning Steming with Monet and Friends

Mε χαρά παραλάβαμε την εθνική ετικέτα ποιότητας για το περσινό Etwinning έργο

Steming with Monet and Friends στο οποίο υπήρξαμε ιδρυτές!

Ετικέτες ποιότητας παρέλαβαν και ολοι μας οι συνεργάτες από τις εθνικές τους υπηρεσίες.

Η Εθνική Ετικέτα Ποιότητας είναι ένα είδος αναγνώρισης σε εθνικό επίπεδο των εκπαιδευτικών, μαθητών και σχολείων για το υψηλό επίπεδο των δραστηριοτήτων τους, στα πλαίσια της υλοποίησης ενός έργου eTwinning. Αποτελεί δε απαραίτητη προυπόθεση για την απόκτηση και της Ευρωπαικής ετικέτας

Pictures for recognition page2

Η Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας αξιολογεί το έργο όλων των εκπαιδευτικών και των μαθητών που συμμετέχουν σε ένα έργο eTwinning. Τα έργα στα οποία απονέμεται η Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας είναι εκείνα με την υψηλότερη κατάταξη μεταξύ εκείνων που έλαβαν την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας.

Steming with Monet and Friends…#eTwinning 2022-2023

εθνικη ετικέτα ποιότητας steming with monet and friends Lina εθνικη ετικέτα ποιότητας steming with monet and friends Stella

Τα σχόλια που λάβαμε

“Υλοποιήσατε ένα ενδιαφέρον διαθεματικό έργο σχετικό με την τέχνη και την προσέγγιση STEM,

υλοποιώντας ποικίλες δραστηριότητες.

Στα θετικά του σημεία ήταν:

– οι συλλογές των τελικών προϊόντων που δημιουργήθηκαν μέσα από τη συνεργασία των σχολείων (πχ virtual gallery)

-Η ποικιλία δράσεων και διαδικτυακών εργαλείων που χρησιμοποιήθηκαν αντίστοιχα

-η συμμετοχή των γονέων στις δράσεις του έργου

– η συμμετοχή των μικρών μαθητών

– η διάχυση των δράσεων σας

– η αξιολόγηση του έργου

Για όλους τους παραπάνω λόγους σας απονέμεται η Ετικέτα Ποιότητας για το έργο σας! Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια στη δημιουργική σας πορεία! Με εκτίμηση, ο Εθνικός Οργανισμός Υποστήριξης της δράσης eTwinning.”

Συγχαρητήρια σε μικρούς και μεγάλους!