Σχολικό έτος 2016 – 2017

Κατά το σχολικό έτος, συνδημιουργήσαμε και υλοποιήσαμε το eTwinning πρόγραμμα “Ένας Δράκος στην Ευρώπη ταξιδεύει… παραμύθι δικό του γυρεύει”, μαζί με εξαιρετικές συναδέλφους από το 9ο Νηπιαγωγείο Περάματος, το 17ο Νηπιαγωγείο Κερατσινίου, το 22ο Νηπιαγωγείο Κερατσινίου και το 6ο Νηπιαγωγείο Αγίου Δημητρίου.

Μπορείτε να απολαύσετε το ταξίδι του αγαπημένου μας Ταξιδούλη Δράκου, στο παρακάτω υπερσύνδεσμο.

Επίσης είχαμε τη μεγάλη χαρά και ικανοποίηση το έργο μας να λάβει ετικέτα ποιότητας, που σημαίνει ότι το έργο μας αξιολογήθηκε από την επιστημονική ομάδα του eTwinning και κρίθηκε ως ένα δημιουργικό έργο, το οποίο διαθέτει όλα τα απαραίτητα στοιχεία για να θεωρηθεί επιτυχημένο: ενεργή συμμετοχή των μαθητών, αλληλεπίδραση, δημιουργική χρήση εργαλείων ΤΠΕ, πολύ καλή οργάνωση του Twinspace, παιδαγωγική καινοτομία, συνεργατικές δραστηριότητες, αξιολόγηση και σχολιασμό των δραστηριοτήτων που υλοποιήθηκαν.