Στις 4 Οκτώβρη 2018, στο γραφείο του Δημάρχου Αλίμου πραγματοποιήθηκε συνάντηση τριών μαθητών της ομάδας που εκπονεί στο σχολείο μας το πρόγραμμα « F1 in schools » και της Διευθύντριας, κ. Ρομποτή Σταματίας. Οι μαθητές Γιάννης Χαϊνης, Νίκος Μπούτσικας και Δημήτρης Χρυσός παρουσίασαν το σημείο, στο οποίο έχει φτάσει η ομάδα, τη δουλειά της προηγούμενης χρονιάς, τις επιτυχίες τους καθώς και τους στόχους που θέτει για τη φετινή χρονιά και ζήτησαν τη συνδρομή του Δημάρχου, όπως την είχαμε και την προηγούμενη χρονιά. Ο Δήμαρχος θαύμασε και επαίνεσε τους μαθητές μας και σε πνεύμα μεγάλης προθυμίας και διάθεση συνεργασίας τούς υποσχέθηκε ότι θα τους βοηθήσει στο μέγιστο.
   Συζητήσαμε και θέματα γενικότερου προβληματισμού, καθώς και θέματα/προβλήματα του σχολείου, στα οποία ο Δήμαρχος μας υποσχέθηκε στήριξη για την επίλυση τους.
   Τον ευχαριστούμε πολύ και ευχόμαστε στα παιδιά αέναη διάθεση και δημιουργικότητα.