Σας γνωστοποιούμε ότι  οι υποψήφιοι μαθητές και απόφοιτοι Γενικών Λυκείων (Δημόσιων  και Ιδιωτικών ), οι οποίοι θα λάβουν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις 2016 με την κατηγορία των υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές  μαθησιακές δυσκολίες, θα εξεταστούν όπως παρακάτω:

Οι υποψήφιοι με το  ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ θα εξεταστούν στα παρακάτω Κέντρα :

στο 38ο Βαθμολογικό Κέντρο με έδρα το κτηριακό συγκρότημα του 1ου Γυμνασίου Μοσχάτου και 1ου ΓΕΛ Μοσχάτου,( Λεωφόρος Ποσειδώνος 11 και Κωνσταντινουπόλεως, στο Μοσχάτο) θα εξεταστούν οι υποψήφιοι των:

• δημόσιων ΓΕ.Λ. που ανήκουν στους Δήμους Ν. Σμύρνης, Ταύρου, Μοσχάτου, Καλλιθέας
  • ιδιωτικό ΓΕ.Λ. « ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΛΑΜΠΙΡΗ»
  • ιδιωτικό ΓΕ.Λ. «ΣΧΟΛΗ ΞΕΝΟΠΟΥΛΟΥ» .

στο 37ο Βαθμολογικό Κέντρο με έδρα το 2ο Γενικό Λύκειο Αλίμου,( Ελευθ. Βενιζέλου 4, στον Άλιμο)  θα εξεταστούν οι υποψήφιοι των:

• δημόσιων ΓΕ.Λ. που ανήκουν στους Δήμους Ελληνικού, Γλυφάδας , Αργυρούπολης,
  • Πρότυπο ΓΕ.Λ.«Ευαγγελική Σχολή Σμύρνης», Μουσικού Γ/σιου Αλίμου – Λ.Τ.,  2ο ΓΕΛ Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ελληνικού,
  • ιδιωτικών ΓΕ.Λ. «ΓΕΝΝΑΔΙΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ Κ.ΖΩΗ Α.Ε.», «ΜΑΛΙΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ» «YANNOPOULOS SCHOOL SA», «ΚΟΡΑΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ Α.Ε.», «ΛΕΟΝΤΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ» και  «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΖΩΗ Α. Ε.».

στο Ειδικό Εξεταστικό Κέντρο (Ε.Ε.Κ.) με έδρα το 4ο Γυμνάσιο Αλίμου (είσοδος από  Ελευθερίου  Βενιζέλου 4, στον Άλιμο) θα εξεταστούν οι υποψήφιοι των:

• δημόσιων ΓΕ.Λ. που ανήκουν στους Δήμους Αγίου Δημητρίου, Π. Φαλήρου και  Αλίμου και

ΕΠΙΠΛΕΟΝ  όλοι  οι υποψήφιοι των Εσπερινών Λυκείων (Δημόσιων και ιδιωτικών ) και όλοι οι υποψήφιοι με το ΠΑΛΑΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ   θα εξεταστούν στο Ειδικό Εξεταστικό Κέντρο  (Ε.Ε.Κ.) με έδρα το 4ο Γυμνάσιο Αλίμου (είσοδος από  Ελευθερίου  Βενιζέλου 4, στον Άλιμο)

Οι Διευθυντές των Λυκείων, στους οποίους κοινοποιείται το έγγραφο αυτό, παρακαλούνται να ενημερώσουν ενυπογράφως τους ενδιαφερόμενους μαθητές και αποφοίτους.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΧΡ. ΒΑΡΕΛΑΣ