Αγιασμός 13-9-2021

Τη Δευτέρα 13-9-2021 και ώρα 9.30 π.μ. θα πραγματοποιηθεί ο Αγιασμός του σχολείου μας για τη νέα σχολική χρονιά. Οι  μαθητές/τριες καλούνται να προσέλθουν στις 8.15 π.μ.

Σύμφωνα με εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας, για την αποφυγή εξάπλωσης του κορωνοϊού, οι μαθητές/τριες προσέρχονται στη σχολική μονάδα με πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση παρελθούσας νόσησης (τελευταίου εξαμήνου) ή δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού τεστ (self test), το οποίο θα πραγματοποιείται δύο φορές την εβδομάδα (σ.σ. το   self test για τους μαθητές θα παρέχεται δωρεάν στα φαρμακεία).

Για την αποφυγή συνωστισμού συνίσταται οι γονείς να αποφύγουν να παραβρεθούν στον χώρο του σχολείου.

Υπενθυμίζεται ότι η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική για όλους σε όλους τους χώρους του σχολείου.

Από την Τετάρτη 8-9-2021 έως και την Παρασκευή 17-9-2021 θα διατίθενται δωρεάν από τα φαρμακεία  για μαθητές/τριες  6 self-tests για 3 εβδομάδες.

Ευχόμαστε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά.