Γιορτή Χριστουγέννων

Για άλλη μια χρονιά το σχολείο μας πλημμύρισε από χαρούμενες χριστουγεννιάτικες μελωδίες και διπλά χαρούμενες παιδικές φωνές!
Στην αίθουσα εκδηλώσεων πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας ,που ξεσήκωσε μικρούς και μεγάλους και σκόρπισε νότες χαράς και αισιοδοξίας σε όλους μας. Πολύ συγκινητικό ήταν το τραγούδι “Ο κόσμος των αγγέλων” που ταυτόχρονα με τα παιδιά που τραγουδούσαν, άλλοι μαθητές πραγμπατοποίησαν δραματοποίησή του και οι μαθητές από το τμήμα ένταξης τα παρουσίασαν στη νοηματική. Το χειροκρότημα στο συγκεκριμένο τραγούδι έγινε με τον τρόπο της νοηματικής με τα χέρια σηκωμένα ψηλά. Αίσθηση επίσης προκάλεσαν οι ευχές που έγραψαν οι μαθητές στα πλαίσια της κίνησης “Κάνε μια ευχή” και κρέμασαν σε τοίχο του σχολείου. Το διδακτικό προσωπικό του σχολείου  και οι μαθητές μας, εύχονται σε όλους ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ,ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ , ΥΓΕΙΑ, ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ!

Κατηγορίες: Διαφορετικότητα, Εκδηλώσεις, Ευρωπαϊκά Προγράμματα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.