Δύο βραβεία για μαθητές μας στον 4ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό για τον Έλεγχο του Καπνίσματος

Το Ερευνητικό Εργαστήριο “George D. Behrakis Research Lab – Hellenic Cancer Society”, στο πλαίσιο του 7ου Πανελλήνιου Μαθητικού Συνεδρίου για τον Έλεγχο του Καπνίσματος «Παιδεία για έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα – ΜΑΘΑΙΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΩ», διοργάνωσε
τον 4ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό με θέμα «Παθητικό Κάπνισμα» για μαθητές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Στον διαγωνισμό συμμετείχαν με έργα τους δύο μαθητές του σχολείου μας που βραβεύτηκαν.

Η ανακοίνωση της κριτικής επιτροπής του συνεδρίου:

Στο πλαίσιο του 4ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού, πλήθος μαθητών έλαβαν συμμετοχή με τα έργα τους. Κατόπιν συνεδρίασης για την βράβευση των μαθητών, η κριτική επιτροπή αποφάσισε ότι χορηγούνται τα παρακάτω βραβεία:

Βραβεία Ε’ Δημοτικού

2ο ΒραβείοΤΣΙΟΥΚΗ ΜΑΡΙΑ 2ο ΔΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ Ε2_α

Μαρία Τσιούκη

Τίτλος έργου “Προικισμένος από κούνια

2ο Δ.Σ. Ορεστιάδας

3ο ΒραβείοΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΑΚΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 2ο ΔΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ Ε2_α

Στέφανος Χατζηγεωργακίδης

Τίτλος έργου “Εσύ απολαμβάνεις… εμείς επιβαρυνόμαστε τις συνέπειες”

2ο Δ.Σ. Ορεστιάδας

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για την επιτυχία τους και τη δασκάλα τους κα Γιαντσελίδου Χρυσούλα που τους παρότρυνε και τους ενίσχυσε στην προσπάθεια!

Παρουσίαση- Βραβεία

Η παρουσίαση των βραβευμένων έργων και η απονομή των βραβείων θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 29 Νοεμβρίου 2016 στο πλαίσιο του 7ου Πανελλήνιου Συνεδρίου για τον Έλεγχο του Καπνίσματος, το οποίο θα λάβει χώρα στη Θεσσαλονίκη, στο Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας «ΝΟΗΣΙΣ»

Για τους νικητές από σχολεία εκτός Θεσσαλονίκης, υπάρχει πρόβλεψη για την κάλυψη των εξόδων μετακίνησης και 1 διανυκτέρευσης (εφόσον είναι αναγκαίο), του μαθητή και ενός συνοδού  καθηγητή ή κηδεμόνα, ώστε να παρουσιάσουν το έργο τους και να παραστούν στην απονομή των βραβείων.