Μαθητής μας πρώτος στο 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικών

ylika somataΑνακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 2ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικών που διοργάνωσε η Ένωση Ελλήνων Φυσικών (Ε.Ε.Φ), σε συνεργασία με το Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών, Τεχνολογίας και Περιβάλλοντος του Πανεπιστημίου Αθηνών το οποίο έχει την επιστημονική / εκπαιδευτική ευθύνη, με την έγκριση και υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Ο μαθητής Λιολιοσίδης Ευάγγελος της Ε΄ τάξης πρώτευσε στην τάξη του, ενώ στους τριακόσιους πρώτους είναι ακόμη οι μαθητές Ψημμένου Ανδρομάχη και Μάρης Παντελής.

Στους τριακόσιους πρώτους της ΣΤ΄ τάξης είναι οι μαθήτριες Νεμτσίδη Άννα και Γεωργακάκη Μαρία.

Συγχαίρουμε τους μαθητές τους σχολείου μας για τη διάκρισή τους και τους δασκάλους των τεσσάρων τμημάτων των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων Ναλμπάντη Πολυχρόνη, Πρωιμούδη Αναστασία, Γιαντσελίδου Χρυσούλα και Μαλλιακούδη Εμμανουήλ για τη δουλειά που γίνεται στα τμήματά τους.

Η ανακοίνωση των ονομάτων των πρωτευσάντων μαθητών εδώ → Proteusantes_dimotiko_2014