ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Γαργαλιάνων, ευχαριστεί την συμπατριώτισσα μας και εκπαιδευτικό Αρβανιταντώνη Βασιλική, υπεύθυνη των πολιτιστικών θεμάτων στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Πειραιά, για την προσφορά έντυπου εκπαιδευτικού υλικού προς εμπλουτισμό της βιβλιοθήκης του σχολείου μας.

ΕΥΧΕΣ

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Γαργαλιάνων εύχεται στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών του σχολείου μας, αλλά και στους μαθητές/τριες Καλά Χριστούγεννα, Καλή Πρωτοχρονιά με υγεία και καλή πρόοδο στους μαθητές/τριες.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΔΩΡΕΑΣ

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Γαργαλιάνων, ευχαριστεί τον συμπατριώτη μας, Μπουντουβά Παναγιώτη, ο οποίος πρόσφερε στο σχολείο μας για την διευκόλυνση της εκπαιδευτικής διαδικασίας  υπολογιστές συνολικής αξίας 500€ στη μνήμη του πατέρα του Μπουντουβά Γεωργίου.

Τέτοιες ενέργειες αναδεικνύουν την αξία της προσφοράς και του εθελοντισμού.

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ 2023-2024

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Σας γνωρίζουμε, ότι η ενημέρωση των γονέων για την πρόοδο των μαθητών/τριών θα πραγματοποιείται ως εξής και από ώρα 13:15 – 14:00

Τάξη Α΄ : Τετάρτη

Τάξη Β1΄: Τετάρτη

Τάξη Β2΄: Παρασκευή

Τάξη Γ1΄: Παρασκευή

Τάξη Γ2΄: Δευτέρα

Τάξη Δ΄: Παρασκευή

Τάξη Ε΄: Πέμπτη

Τάξη ΣΤ΄: Πέμπτη

Εκπαιδευτικός Αγγλικής Γλώσσας: Τετάρτη

ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Την Δευτέρα 27/11/2023 θα επισκεφτούν το σχολείο μας εισηγητές του Τμήματος Πρόνοιας του Δήμου Καλαμάτας που θα μιλήσουν στους μαθητές/τριες της Ε΄ –  ΣΤ΄ για την παιδική παραβατικότητα.

ΚΕΠΕΠΨΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Το ΚΕΠΕΠΨΥ Μεσσηνίας επισκέφτηκε το 2ο Δ.Σ. Γαργαλιάνων και υλοποίησε επιμορφωτικό πρόγραμμα για τους μαθητές της Ε΄ τάξης με θέμα: ” Μαθαίνοντας μέσα από τα συναισθήματά μας. Η αξία της ενσυναίσθησης”

Ευχαριστούμε τις κ.κ. Βλαχοπουλιώτη και Λάππα για την πολύτιμη συνδρομή τους σε αυτη την προσπάθεια.

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-2024

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του2ου Δημοτικού Σχολείου Γαργαλιάνων για το σχολικό έτος 2023-2024 αποτελείται από τους παρακάτω εκπαιδευτικούς:

1. Ζόμπολος Ανδρέας :Διευθυντής του σχολείου.
  2. Ανδρώνη Μαρία -Μαγδαληνή  : Τάξη Α΄
  3. Κοκκώνη Ελένη: Τάξη Β1΄
  4. Γαβαλ΄Έλλη – Μαρία: Τάξη Β2΄
  5. Τασουλή Σταυρούλα : Τάξη Γ1΄
  6. Διονυσοπούλου Γεωργία  : Τάξη Γ2΄
  7. Παπαχριστοφίλου Αικατερίνη : Τάξη Δ΄
  8. Οικονόμου Δήμητρα : Τάξη Ε΄
  9. Σαλάτα Ελευθερία : Τάξη ΣΤ
  10. Κουρτεσάκη Παναγιώτα : Αγγλικής Γλώσσας
  11. Σακκέτα Ιωάννα : Γαλλικής Γλώσσας
  12. Κοσσάρα Μαρία : Πληροφορικής
  13. Παπαγεωργίου Στεφανία : Μουσικής
  14. Κόκκαλη Κωνσταντίνα : Θεατρικής Αγωγής
  15. Σαμπαζιώτης Αθανάσιος : Εικαστικών
  16. Δουρίδας Ιωάννης  : Φυσικής Αγωγής
  17. Χρυσανθακόπουλος Ανδρέας : Ολοήμερο Τμήμα
  18. Χατζίδης Χρήστος: Παράλληλης Στήριξης.

Ε΄ ΤΑΞΗ – ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ – ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΡΧΑΙΑΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ

Μια υπέροχη εκδρομή που τα είχε όλα : επιστημονική γνώση, αθλητικές δράσεις  στον αυθεντικό χώρο του αθλητικού πνεύματος, ψυχαγωγία και καλό φαγητό. Περάσαμε υπέροχα.

IMG 4856 IMG 4857 IMG 4858 IMG 4859 IMG 4860 IMG 4861 IMG 4863 IMG 4862 IMG 4864