Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΕ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ NO2
Από τη μαθήτρια της Στ1 τάξης Ιωάννα Σ.
Ο μικρός Νικόλας ξαναχτυπά! Το γέλιο συνεχίζεται! Οι σκανταλιές της πιο απίθανης τρελοπαρέας, σαράντα πέντε νέες απολαυστικές περιπέτειες, με το ανεπανάληπτο χιούμορ του Ρενε Γκοσινί και τα μοναδικά σκίτσα του Ζαν Ζακ Σενπέ. Τα παιδιά ανακαλύπτουν τον εαυτό τους και οι μεγάλοι ξαναθυμούνται δικές τους αγαπημένες ιστορίες , γιατί κατα βάθος όλοι κρύβουν μέσα τους έναν…….. μικρό Νικόλα.
ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΑΡΘΡΟ …η μαμά μου είπε να την βοηθήσω να σπρώξει τα έπιπλα για να σηκώσουμε τα χαλιά. Το έκανα, τα σήκωσα μόνο που έσπασα το μπλε βάζο πάνω στο μπουφέ αλλά αυτό δεν πειράζει γιατί έχουμε και αλλά μπλε βάζα. ΤΕΛΕΙΟ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ