Τσικνοπέμπτη σήμερα και το τσικνίσαμε….

Φεβ 202316

Σήμερα 16 Φεβρουαρίου 2023  Τσικνοπέμπτη ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, μας έφερε σουβλάκια και τσικνίσαμε όλοι μαζί εκπαιδευτικοί, μαθητές και γονείς στην αυλή του σχολείου με τραγούδι και χορό. Ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο Γονέων. Και του χρόνου!

1β      2

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τσικνοπέμπτη σήμερα και το τσικνίσαμε….

1/5/1946: Η Διάσκεψη των Παρισίων αποφασίζει την απόδοση των Δωδεκανήσων στην Ελλάδα.

1/5/: Την πρώτη Μαΐου γιορτάζεται η μέρα των εργατών
Τον Μάιο του 1886 τα εργατικά συνδικάτα στο Σικάγο ξεσηκώθηκαν διεκδικώντας ωράριο εργασίας στις 8 ώρες και καλύτερες συνθήκες εργασίας. Εορτάζεται επίσης και ως μέρα των λουλουδιών και της Άνοιξης. Η μέρα έχει θεσπιστεί ως εργατική απεργία και όλες οι υπηρεσίες και οι επιχειρήσεις παραμένουν κλειστές.