Διακρίσεις του σχολείου μας σε διαγωνισμούς Φυσικής!

Μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας συμμετείχαν στον Πανελλήνιο εξ αποστάσεως Διαγωνισμό Φυσικής, που διοργανώθηκε από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών με την υποστήριξη του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων. Στην δεύτερη και τελική φάση (βαθμός επίδοσης 75% και άνω), που διεξάγεται δια ζώσης σε εξεταστικά κέντρα ανά την Ελλάδα μετά το Πάσχα, προκρίθηκαν οι εξής:

• Β’ Τάξη:  Ζαχαρόγιαννη Δήμητρα
  • A’ Τάξη:  Δημήτροβα Νικόλ Καναβός Αντρέας, Λέτσιου Μαριέττα, Παπαδημητρίου Αντωνία,                 Πίκης ΑθανάσιοςΤσολακίδη Δήμητρα-Κωνσταντίνα

Στην τελική φάση η μαθήτρια Δημήτροβα Νικόλ κατέκτησε το 2ο βραβείο  πανελληνίως!

Στον πανελλήνιο  διαγωνισμό Φυσικής “Αριστοτέλης” αρίστευσαν οι μαθητές  Ραδαίος Μάρκος (Γ΄Τάξη) , και ο Στρατής Στέφανος (Α΄Τάξη).

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ. Υπεύθυνη για τη δράση και την προετοιμασία των μαθητών η  φυσικός κ. Δανιήλ Αναστασία.