Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας!

Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου και αφού πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος χριστουγεννιάτικος εκκλησιασμός του σχολείου μας, κατά τις τελευταίες ώρες οι μαθητές μας παρακολούθησαν μια όμορφη γιορτή που επιμελήθηκαν οι καθήγητριες ξένων γλωσσών κ. Λαμπροπούλου, κ. Μεθοδίου και κ. Μποκώρου και ο καθηγητής μουσικής κ. Ραψανιώτης. Η γιορτή περιελάμβανε παρουσίαση χριστουγεννιάτικων εθίμων από την Αγγλία, τη Γαλλία και τη Γερμανία, χριστουγεννιάτικά τραγούδια τραγουδισμένα από τους μαθητές μας στις τρείς ξένες γλώσσες αλλά και στα ελληνικά και μια παρουσίαση των φετινών φιλανθρωπικών δράσεων του σχολείου μου, όπως η στήριξη της δράσης ” Make a Wish!”, η συλλογή ειδών και επίσκεψη το  Π.Α.Α.ΠΑ.Β (πρώην ΠΙΚΠΑ Βούλας).