Συμμετοχή της ομάδας του σχολείου μας σε Αγώνες Ρομποτικής

H ομάδα αγωνιστικής ρομποτικής του 1ου Γυμνασίου Βούλας “the Robots Crew” έλαβε μέρος στον διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής, Έρευνας και Τεχνολογίας FIRST® LEGO® League. Η ομάδα μας παρουσίασε με μεγάλη επιτυχία το project που είχε προετοιμάσει και δουλέψει εντατικά, ειδικότερα τις τελευταίες μέρες πριν τον αγώνα. Τα παιδιά μάζεψαν πολύτιμα εφόδια και εμπειρίες, κατανοώντας ότι η ομαδικότητα, η συνεργασία, η προετοιμασία και η σκληρή δουλειά είναι μονόδρομος για τους στόχους μας. Αρωγοί στον αγώνα της ομάδας στάθηκαν ο σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας και οι γονείς των μαθητών που αγκάλιασαν την προσπάθεια των παιδιών. Το πνεύμα της εκδήλωσης ήταν “Είμαι εδώ γιατί προσπαθώ και όσο προσπαθώ και αγωνίζομαι, πάντα έχω ελπίδες να διακριθώ”.

Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά, τον προπονητή, τον σύλλογο και τους γονείς !!!  Περισσότερα στιγμιότυπα εδώ.