Αρχική » Ενημερώσεις/Προσκλήσεις » Ανακοίνωση σχετικά με τη νέα γρίπη

Ανακοίνωση σχετικά με τη νέα γρίπη

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΥΚΕΩΝ

Τηλ.: 2310 203027

FAX: 2310203243

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών-τριών που έχουν πυρετό μεγαλύτερο ή ίσο των 38 βαθμών Κελσίου και ένα τουλάχιστον από τα συμπτώματα: βήχα, πονόλαιμο, συνάχι, να δηλώνουν το γεγονός την ίδια μέρα στο σχολείο με Υπεύθυνη Δήλωση ή με Βεβαίωση του Ιατρού στην οποία θα αναφέρεται ότι ο μαθητής-τρια παρουσιάζει συμπτώματα γρίπης. Σε περίπτωση που οι γονείς και κηδεμόνες δεν μπορούν να προσκομίσουν στο σχολείο αυθημερόν Υπεύθυνη Δήλωση ή Βεβαίωση του Ιατρού, θα δηλώνουν την ασθένεια τηλεφωνικά και θα προσκομίζουν στο σχολείο την Υπεύθυνη Δήλωση ή τη Βεβαίωση του Ιατρού το πολύ σε δύο (2) εργάσιμες ημέρες.

Σας ευχαριστούμε για τη βοήθεια που μας προσφέρατε μέχρι σήμερα και ελπίζουμε να συνεχίσετε και στο μέλλον.

Να σημειωθεί ότι το σχολείο εφαρμόζει όλους τους προβλεπόμενους κανόνες υγιεινής και δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος ανησυχίας.

Δημήτριος Γ Στότας