Αρχική » Αθλητικές διακρίσεις » Πανελλήνια Διάκριση της μαθήτριας Ξένιας Θεοδωράκη στην Ακροβατική Γυμναστική

Πανελλήνια Διάκριση της μαθήτριας Ξένιας Θεοδωράκη στην Ακροβατική Γυμναστική

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι η μαθήτρια του αθλητικού τμήματος του σχολείου μας Β1 και αθλήτρια Ακροβατικής Γυμναστικής Ξένια (Θελξιόνη) Θεοδωράκη κατέκτησε 1η θέση (χρυσό μετάλλιο) στην κατηγορία Τριάδα Γυναικών Ε’ Κατηγορίας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ακροβατικής Γυμναστικής που έγινε στις 15 και 16 Νοεμβρίου στο κλειστό Εθνικό Γυμναστήριο Μίκρας Θεσσαλονίκης!

Η Ελληνική Γυμναστική Ομοσπονδία οργάνωσε τους αγώνες στους οποίους συμμετείχαν 85 αθλητές και αθλήτριες διαφόρων αγωνισμάτων ακροβατικής γυμναστικής.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας συγχαίρει τη μαθήτρια που με την μοναδική της εμφάνιση κατάφερε να διακριθεί σε πανελληνιο επίπεδο και της εύχεται ακόμα μεγαλύτερες διακρίσεις εντός και εκτός των συνόρων.