ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 24/3

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας,

Μετά την επαναφορά του σχολείου μας σε κανονική λειτουργία (και αφού διορθώθηκαν οι περισσότερες από τις υλικές ζημιές που έγιναν κατά την διάρκεια της διήμερης κατάληψης), σας ενημερώνουμε ότι:

Αύριο(ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/3) για να αναπληρωθούν τα μαθήματα της 1ης μέρας της κατάληψης (που δεν έγινε τηλεκπαίδευση), όπως αυτό προβλέπεται από την τρέχουσα νομοθεσία (ΥΑ αρ.143849/ΓΔ4), και για να μην χρησιμοποιηθεί κάποια άλλη μέρα προγραμματισμένης δραστηριότητας (πχ. κάποια εκπαιδευτική επίσκεψη), θα υλοποιηθεί κανονικά το αυριανό 7ωρο ωρολόγιο πρόγραμμα (δηλ. λήξη στις 2:00μμ), εκτός από δύο ενδιάμεσες διδακτικές ώρες στις οποίες θα διεξαχθεί εορταστική εκδήλωση για την επέτειο της 25ης Μαρτίου του 1821.