Προτεινόμενο Υλικό για την Θεατρική Αγωγή Δ΄ Τάξης

ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ_ Δαχτυλόκουκλες προς εκτύπωση

Υποστηρικτικό Υλικό Δ΄Δημοτικού_ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΔΑΧΤΥΛΟΚΟΥΚΛΕΣ

Απαγόρευση Λειτουργίας των Σχολείων

Επιβολή του μέτρου της προσωρινής απαγόρευσης λειτουργίας των βρεφονηπιακών και παιδικών σταθμών, νηπιαγωγείων, σχολικών μονάδων, ανωτάτων εκπαιδευτικών ιδρυμάτων, κέντρων ξένων γλωσσών, φροντιστηρίων και πάσης φύσεως εκπαιδευτικών δομών, φορέων και ιδρυμάτων, δημοσίων και ιδιωτικών, κάθε τύπου και βαθμού της χώρας, προσωρινής απαγόρευσης των εκπαιδευτικών εκδρομών εντός και εκτός της χώρας και προσωρινής απαγόρευσης μετακινήσεων και επισκέψεων μαθητών, φοιτητών, σπουδαστών και εκπαιδευτικών, καθώς και προσωρινής απαγόρευσης λειτουργίας ελληνόγλωσσων σχολικών μονάδων και πάσης φύσεως εκπαιδευτικών δομών του εξωτερικού για το χρονικό διάστημα από 21.3.2020 έως και 10.4.2020.

Προτάσεις για Δημιουργική Απασχόληση από την Μουσικό του σχολείου

Για δημιουργική απασχόληση των παιδιών όλου του σχολείου στον ελεύθερο χρόνο τους.

Online ταινίες για παιδιά – ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ @MIUI| https://e-didaskalia.blogspot.com/2020/03/paidikes-tainies.html?m=1

Εγγραφή για δυνατότητα συμμετοχής των μαθητών/τριών στην εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σύμφωναμε την 39676/Δ2/20-03-2020 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ για τη δυνατότητα συμμετοχής των μαθητών/τριών στην ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση δίνονται οδηγίες για την εγγραφή μαθητή/τριας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Κατά την διαδικασία εγγραφής θα σας ζητηθεί ο Αριθμός Μητρώου (Α.Μ.) του κάθε μαθητή/τριας.   Οι Γονείς των Α΄-Β΄ Τάξεων πρέπει να απευθύνονται στο Σχολείο για τον Αριθμό Μητρώου, ενώ των τάξεων Γ΄- Δ΄- Ε΄- ΣΤ΄ μπορούν να τον αναζητήσουν σε ελέγχους βαθμολογίας ή τίτλους προόδου.

Οδηγίες για την εγγραφή στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο θα βρείτε ΕΔΩ: StudentsRegisterHelp

Αφού ολοκληρώσετε τη διαδικασία εγγραφής του παιδιού σας πρέπει να στείλετε στο email του σχολείου τα ακόλουθα στοιχεία (κατά προτίμηση στο θέμα του email και όχι με συνημμένο αρχείο):

Επώνυμο μαθητή/τριας:

`Ονομα μαθητή/τριας:

Username μαθητή/τριας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο:

Τμήμα: