ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Ευχαριστούμε θερμά το αστικό λεωφορείο Καλαμάτας για την ευγενική του προσφορά να μεταφέρει δωρεάν τους μαθητές του σχολείου μας από τη σχολική μας μονάδα στη λαική αγορά Καλαμάτας.

ΔΩΡΕΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΗΣ 120 ΠΕΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Σήμερα επισκέφθηκαν το σχολείο μας εργαζόμενοι της 120 ΠΕΑ Καλαμάτας οι οποίοι πρόσφεραν δωροεπιταγές για αγορά προιόντων από Σ/Μ της Καλαμάτας, σε οικογένειες μαθητών που έχουν ανάγκη.
Τους ευχαριστούμε θερμά για την προσφορά τους και ευχόμαστε υγεία και καλές γιορτές!

test covid-19

Προκειμένου να εξασφαλιστεί η προστασία της υγείας των μαθητών αλλά και των εκπαιδευτικών του σχολείου μας απέναντι στον covid-19 θα πραγματοποιούνται συχνοί δειγματοληπτικοί έλεγχοι από κλιμάκιο του ΕΟΔΥ Μεσσηνίας.
Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Βλαχοδημητρόπουλο για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημα των εκπαιδευτικών του σχολείου μας.

Ψυχρά κι ανάποδα 2 (Frozen 2)

Με την ευγενική χορηγία του κινηματογράφου Cine Center Καλαμάτας , ομάδα μαθητών του σχολείου μας παρέα με τους φίλους μας απο το ΕΕΕΕΚ Καλαμάτας παρακολούθησε την ολοκαίνουρια παιδική ταινία »Ψυχρά και Ανάποδα».