Ποδηλατοδρομία, συναυλία, graffiti, μεγάλο παιχνίδι από τους ναυτοπροσκόπους

Μαρ 20142

Σάββατο 8 Μαρτίου

ποδηλατοδρομία στην Αγριά

a_bikers_pack_of_nature

9.00΄ υποδοχή

9.30΄ εκκίνηση

11.00΄ συναυλία – graffiti

είσοδος – συμμετοχή δωρεάν

Ο Σύλλογος γονέων & κηδεμόνων σε συνεργασία με το Σύλλογο διδασκόντων, τη Δημοτική Ενότητα Αγριάς, το Σώμα Ελλήνων προσκόπων (1η ομάδα ναυτοπροσκόπων Αγριάς) διοργανώνει μία σημαντική εκδήλωση στο Σχολείο μας και στην Αγριά.

Συγκεκριμένα, με αφορμή την πανευρωπαϊκή ημέρα ευγένειας στους δρόμους (22 Μαρτίου) ο Σύλλογος γονέων διοργανώνει εκδήλωση η οποία περιλαμβάνει ποδηλατοδρομία στην Αγριά, συναυλία ελληνικής μουσικής στο προαύλιο του Σχολείου, Graffiti σε τοίχο του Σχολείου και αναψυκτικά για όλους.

Κατά τη διάρκεια της ποδηλατοδρομίας, οι ναυτοπρόσκοποι θα οργανώσουν για τα παιδιά της Ε΄ και Στ΄ τάξης ένα μεγάλο παιχνίδι «Ανακαλύπτοντας το βιβλίο της ειρήνης».

Επίσης την εβδομάδα που προηγείται της εκδήλωσης, οι ώρες της Ευέλικτης Ζώνης θα αφιερωθούν προς ενημέρωση των μαθητών σε θέματα κυκλοφοριακής αγωγής.

bike-to-school-day

Μάρτιος 2014