Πρώτη Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας (έτος αναφοράς: 2020-2021)

Πρώτη Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού
Έργου της Σχολικής Μονάδας (έτος αναφοράς: 2020-2021)
Α. ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ
Καταγράφονται συνοπτικά τα χαρακτηριστικά και οι ιδιαιτερότητες της σχολικής μονάδας, που κρίνονται
σημαντικά για την αποτύπωση της εικόνας του σχολείου
Το 19ο Νηπιαγωγείο βρίσκεται στην βόρεια πλευρά της Κοζάνης στην οδό Αγ. Σαράντα

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ 2021-2022

Αγαπητοί γονείς,

στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείτε τον εσωτερικό κανονισμό λειτουργίας του Νηπιαγωγείου μας για το σχολικό έτος 2021-2022.

Ρουτίνες ( ημερολόγιο και δανειστική βιβλιοθήκη ) στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Ξεκινώντας αυτό το ταξίδι της ασύγχρονης διδασκαλίας, αποφασίσαμε ότι είναι πολύ σημαντικό για τους μαθητές μας να διατηρήσουμε την Πρωινή Ρουτίνα, την οποία ακολουθούσαν καθημερινά και στο σχολείο μας.

Γιατί είναι σημαντική η πρωινή ρουτίνα για τους μαθητές μας;

Αρχικά, η «πρωινή ρουτίνα» βοηθά πολύ στο να γίνει η μέρα των παιδιών πιο παραγωγική και

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση για τους μαθητές του νηπιαγωγείου μας

Κοζάνη, 1-4-2020

19ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης

Αγ. Σαράντα 20 , Κοζάνη

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση για μαθητές νηπιαγωγείων

Στο πλαίσιο της παρούσας συγκυρίας παρ’ όλο που η σχετική εγκύκλιος του ΥΠΑΙΘ με αριθμ. πρωτ. 39676/Δ2/20-3-2020 «Διαβίβαση οδηγιών για ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση» δεν περιλαμβάνει την προσχολική εκπαίδευση , επιθυμούμε να διατηρήσουμε την επικοινωνία με τους μαθητές μας

Σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών στο 19ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης – Ευχαριστήριο μήνυμα

Για την επιμόρφωση των εκπαιδευτικών και των γονέων του 19ου Νηπιαγωγείου Κοζάνης σε θέματα πρώτων βοηθειών φρόντισαν εκπαιδευτές του ΕΚΑΒ Κοζάνης  ανταποκρινόμενοι σε σχετικό αίτημα του σχολείου. Η δράση πραγματοποιήθηκε χθες Τετάρτη 12 -2 -2020 , δίνοντας στους συμμετέχοντες την ευκαιρία να συνειδητοποιήσουν πως οι πρώτες βοήθειες αποτελούν τον πρώτο και βασικό παράγοντα στην

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι αύριο Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 17:00 μ.μ. στο χώρο του σχολείου θα πραγματοποιηθεί σεμινάριο πρώτων βοηθειών  για τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς  του 19ου Νηπιαγωγείου  από το ΕΚΑΒ Κοζάνης .

Ευχαριστήριο μήνυμα

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

19ου ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

Κοζάνη,  14/10/2019

Ευχαριστήριο μήνυμα

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 19ου Νηπιαγωγείου Κοζάνης ευχαριστούν θερμά την οικογένεια Λιάλιου Δημητρίου για την δωρεά στο σχολείο μας της ηλεκτρικής οθόνης προβολής.

Πρωτοβουλίες αυτού του είδους είναι πολύ σημαντικές και αναδεικνύουν

Ανακοίνωση Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

19ου ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

Κοζάνη,  07/10/2019

Αγαπητοί γονείς,

Ως νεοεκλεγέν Δ.Σ., που προέκυψε την Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2019 μεταξύ των παριστάμενων γονέων-μελών του συλλόγου, θα θέλαμε να καλωσορίσουμε εσάς και τα παιδιά σας στο 19ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης και να ευχηθούμε καλή σχολική χρονιά.

Βασική προτεραιότητα και επιδίωξη του Δ.Σ.