EΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΑ ΘΡΑΝΙΑ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες σας ενημερώνουμε ότι:

• Στις 10 Μαΐου επιστρέφουν στις τάξεις τους όλοι οι μαθητές της Α΄βάθμιας και Β΄βάθμιας Εκπαίδευσης με δήλωση αυτοδιαγνωστικού τεστ, παράλληλα με τα ισχύοντα προληπτικά μέτρα. Πληροφορίες στο self-testing.gov.gr.
  • Η επίδειξη της δήλωσης αυτοδιαγνωστικού τεστ γίνεται με υπεύθυνη δήλωση του γονέα ή κηδεμόνα  ή εκτυπώνοντας τη σχολική κάρτα covid19 στο  self-testing.gov.gr.  Η δήλωση αυτοδιαγνωστικού τεστ ισχύει για μαθητές και εκπαιδευτικούς υποχρεωτικά 2 φορές την εβδομάδα (Δευτέρα και Πέμπτη) πριν την είσοδό τους στους χώρους του σχολείου.
  • Το σχολικό έτος παρατείνεται έως και την Παρασκευή 25 Ιουνίου για τα Νηπιαγωγεία και Δημοτικά

Πληροφορίες για το πρόγραμμα Ψηφιακή Μέριμνα (voucher): digital-access.gov.gr (τηλ. 210 7000250)

Πληροφορίες σχετικά με την αναστολή λειτουργίας δομών εκπαίδευσης εξ αιτίας της πανδημίας του κορωνοϊού

ΕΝΤΥΠΟ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΚΑΡΤΑΣ