ΔΩΡΕΑΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ

Σας ενημερώνουμε ότι για 3η συνεχή χρονιά το σχολείο μας σε συνεργασία με τη Λαϊκή Αλληλεγγύη Ελλάδας δίνει τη δυνατότητα σε μαθητές των μεγάλων τάξεων (Γ, Δ, Ε, ΣΤ) να συμμετέχουν δωρεάν 15 ημέρες  στις κατασκηνώσεις του Δήμου Αθηναίων στον Άγιο Αντρέα τον Αύγουστο. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στη Δ/ντρια του σχολείου για περισσότερες πληροφορίες.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΑ ΔΩΡΕΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ

Το σχολείο μας σε συνεργασία με το Σύλλογο Λαϊκής Αλληλεγγύης Ελλάδας, για τρίτη συνεχή χρονιά συμμετέχει στα δωρεάν δημιουργικά Σαββατοκύριακα για τους μαθητές των Δ΄, Ε΄και ΣΤ΄ τάξεων, το Σάββατο 28 και την Κυριακή 29 Μαΐου. Συμμετοχή μπορούν να δηλώσουν και γονείς ως εθελοντές για την υποστήριξη του θεσμού.Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να  απευθύνονται στη Δ/ντρια του σχολείου.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΔΙΗΜΕΡΟ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

1 635958772757288629Το Σάββατο 9 & Κυριακή 10 Απριλίου,το σχολείο μας σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, συμμετείχε στο διήμερο εκδηλώσεων της Ένωσης Γονέων & Κηδεμόνων του Δήμου Πετρούπολης  στην πλατεία ΗΡΩ και στο 10ο Δημ. Σχολείο με θέμα:¨Δημόσιο Σχολείο με Συλλόγους Δημιουργίας, Συλλογικότητας και Αλληλεγγύης… …γιατί αν γλυτώσει το παιδί υπάρχει ελπίδα” .

Το σχολείο μας συμμετείχε με Έκθεση ζωγραφικής των μαθητών με θέμα: “Δημιουργία, Συλλογικότητα και Αλληλεγγύη” και με το τμήμα μοντέρνου χορού του Συλλόγου Γονέων.

Μικροί και μεγάλοι φέρανε είδη ανάγκης πάνες, φρυγανιές, γάλα, όσπρια, ζυμαρικά, μπισκότα, μέλι, ζάχαρη και τρόφιμα μακράς διάρκειας, φάρμακα:για τους πρόσφυγες.