Αρχεία για 6 Μαρτίου 2024

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΦΟΙΤΗΣΗΣ ΜΑΘΗΤΗ/ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ

12ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Σας γνωρίζουμε ότι μπορείτε στο εξής να λαμβάνετε ηλεκτρονικά τη βεβαίωση φοίτησης του παιδιού σας δυνάμει της Υπουργικής Απόφασης 520/31-01-2024 (ΦΕΚ 658, τ. Β΄).

Η σχετική αίτηση υποβάλλεται μέσω ειδικής ηλεκτρονικής εφαρμογής προσβάσιμης μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης (ΕΨΠ-gov.gr). Μέσω της ίδιας εφαρμογής λαμβάνεται και η βεβαίωση φοίτησης του μαθητή /της μαθήτριας. Περισσότερες πληροφορίες και οδηγίες θα βρείτε στα άρθρα 1 και 2 της ανωτέρω Υπουργικής Απόφασης η οποία επισυνάπτεται προς ενημέρωση και διευκόλυνσή σας.

Εκ του γραφείου

Λήψη αρχείου

ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 12ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

IMG 8883