Αρχεία για 23 Μαρτίου 2022

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Πέμπτη, 24.3.22, και από 8:15 μέχρι τις 9.30, θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας η Γιορτή για την 25η Μαρτίου. Το κάθε τμήμα θα πραγματοποιήσει τη γιορτή/αφιέρωμα μέσα στην αίθουσά του με την παρουσία αποκλειστικά των μαθητών του τμήματος και του/της δασκάλου/ας. Αφού θα έχει πραγματοποιηθεί η γιορτή/αφιέρωμα, εντός των τμημάτων, οι γονείς θα παραλάβουν τους μαθητές από τις συνήθεις εξόδους στις 9.30.
Σύμφωνα με τις διατάξεις, στις 24 Μαρτίου, δεν θα λειτουργήσει το Ολοήμερο πρόγραμμα.

Την Παρασκευή, 25.3.22, θα πραγματοποιηθεί η παρέλαση για την 25η Μαρτίου. Η σημαιοφόρος και οι παραστάτες του Στ΄2 θα πρέπει να βρίσκονται στην είσοδο της εκκλησίας του Αγίου Γεωργίου στις 10:00, με ευθύνη των γονέων τους, όπου θα τους παραλάβει η υπεύθυνη εκπαιδευτικός του σχολείου, Αβραμέα Διονυσία.
Οι υπόλοιποι μαθητές/τριες που συμμετέχουν στην παρέλαση θα έρθουν στο χώρο της παρέλασης (γωνία Πυθαγόρα και Κοραή) στις 11:10 με ευθύνη των γονέων τους. Εκεί θα τους περιμένουν οι συνοδοί εκπαιδευτικοί Τασιόπουλος Ιωάννης και Παππάς Ιωάννης.

Η παρέλαση θα γίνει στην οδό Αθηνάς. Θα ξεκινήσει από το ύψος της οδού Ασκληπιού και θα τελειώσει στην Πλατεία Ελευθερίας.
Με τη λήξη της παρέλασης οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά τους μπροστά από το κατάστημα της Cosmote, στην Πλατεία Ελευθερίας, αφού ενημερώσουν τους συνοδούς εκπαιδευτικούς.

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ SELF TEST ΠΡΙΝ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ.