Αρχεία για 5 Ιουνίου 2020

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤ1

Αγαπητοί μαθητές του Στ΄1 η δασκάλα σας θα απουσιάσει και την ερχόμενη εβδομάδα (9/6/2020-12/6/2020).

Την Τρίτη το απόγευμα σας παρακαλώ, να κοιτάξετε στο μπλοκ του σχολείου γιατί θα έχουμε αναρτήσει ένα ειδικά διαμορφωμένο πρόγραμμα για να μπορείτε να έρθετε στο σχολείο και να παρακολουθήσετε τα μαθήματά σας, σε κάποιο βαθμό, μέχρι να επιστρέψει η δασκάλα σας. Παρακαλούμε να κοιτάξετε προσεχτικά το πρόγραμμα που θα αναρτηθεί γιατί δεν θα καλυφθούν καθημερινά τα εξάωρα.

ΧΩΡΟΤΑΞΙΚΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ

Αγαπητοί Γονείς των μαθητών της Στ΄Δημοτικού,

Ανακοινώθηκαν από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης τα γυμνάσια στα οποία θα εγγραφούν οι φετινοί μαθητές της Στ΄δημοτικού κατά τη σχολική χρονιά 2020-2021.

Οι μαθητές θα ενημερωθούν από τους δασκάλους τους. Αν, για οποιοδήποτε λόγο, οι μαθητές δεν βρίσκονται στο σχολείο, μπορείτε να επικοινωνείτε με τη Διεύθυνση του σχολείου για να σας ενημερώσει.

Στην περίπτωση που υπάρχει η επιθυμία για αλλαγή σχολείου και μόνο εφόσον αυτή πρόκειται για εξαιρετικά σοβαρούς λόγους (οι οποίοι θα πρέπει να αποδεικνύονται με αντίστοιχα δικαιολογητικά, π.χ. αλλαγή διεύθυνσης), υποβάλλεται αίτημα μετεγγραφής με την έναρξη του διδακτικού έτους στη σχολική μονάδα στην οποία επιθυμεί να μετεγγραφεί ο μαθητής. Καμία αίτηση μετεγγραφής δε θα υποβάλλεται απευθείας στη Διεύθυνση Β/μιας Εκπ/σης Πειραιά.
Καθ’όλη την περίοδο ισχύος της υπ’αριθμ. ΔΙΔΑΔ/Φ.69/108οικ.7874/12-03-20 Εγκυκλίου του Υπουργείου Εσωτερικών με θέμα «Επείγοντα μέτρα για την πρόληψη και την προστασία από τον κορωνοϊό» και αναφορικά με τα αναγκαία μέτρα για τον περιορισμό της διάδοσής του, προς αποφυγή συνωστισμού η εξυπηρέτηση του κοινού από τη Διεύθυνση Β/μιας Εκπ/σης Πειραιά γίνεται μόνο εξ’αποστάσεως. Για οποιαδήποτε ερώτηση-διευκρίνιση οι ενδιαφερόμενοι γονείς-κηδεμόνες μπορούν να αποστέλουν e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση mail@dide-peiraia.att.sch.gr .