Αρχεία για 13 Μαρτίου 2019

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Θα θέλαμε να υπενθυμίσουμε ότι τα μαθήματα για τα κορίτσια της Ε΄ και Στ΄ Δημοτικού (αυτών που έχουν δηλώσει συμμετοχή) που αφορούν στην «Εισαγωγή στον Προγραμματισμό» θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο και την Κυριακή 16 και 17 Μαρτίου 2019 και ώρες 10.00-14.00 στο εργαστήριο των υπολογιστών του σχολείου μας.  Παρακαλούνται οι γονείς να φέρουν τις μαθήτριες περίπου στις 9.45 στο σχολείο.

1. Γιορτή 25ης Μαρτίου

Την Παρασκευή, 22.03.19 από 08:30 μέχρι 10.00, θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας η γιορτή για την 25η Μαρτίου. Η εκδήλωση θα περιλαμβάνει θεατρικά, τραγούδια και ποιήματα. Θα τα παρουσιάσουν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄ Τάξης του σχολείου μας με τη συμβολή των δασκάλων τους Καστρίτη Σοφίας και Κουτσαντώνη

Γεωργίας καθώς και της εκπαιδευτικού Θεατρικής
Αγωγής Νεοφύτου-Γεωργίου Σταματίας.

Θα παρακαλούσαμε για τη συμμετοχή όλων των παιδιών και όσων γονέων – κηδεμόνων επιθυμούν.

Μετά το πέρας της γιορτής όλοι οι μαθητές θα αποχωρήσουν.

1. Παρέλαση 25ης Μαρτίου

Τη Δευτέρα, 25.03.19 θα πραγματοποιηθεί η παρέλαση για την 25η Μαρτίου στην οδό Αγίου Γεωργίου,  από το ύψος της οδού Μαλαγαρδή έως την πλατεία Ελευθερίας.

Ο Σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα πρέπει να βρίσκονται στην είσοδο της εκκλησίας του Αγίου Γεωργίου στις 9:45, με ευθύνη των γονέων τους, όπου θα τους παραλάβει η υπεύθυνη εκπαιδευτικός του σχολείου, Αβραμέα Διονυσία.

Οι υπόλοιποι μαθητές/τριες που συμμετέχουν στην παρέλαση θα έρθουν στο χώρο της παρέλασης  (Πλατεία Εθνικής Αντίστασης – Αγ. Γεωργίου- γωνία Αβέρωφ και Κοραή) στις 10:15 με ευθύνη των γονέων τους. Εκεί θα τους περιμένουν οι συνοδοί εκπαιδευτικοί Παπαδόπουλος Αθανάσιος και Παππάς Ιωάννης.

Με τη λήξη της παρέλασης οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά τους μπροστά από το κατάστημα της Cosmote, στην Πλατεία Ελευθερίας, αφού ενημερώσουν τους συνοδούς εκπαιδευτικούς.