Αρχεία για 15 Οκτωβρίου 2018

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ … ΤΟΥ ΤΡΥΓΟΥ

Ο μήνας Σεπτέμβρης ήταν μήνας τρύγου για το σχολείο μας. Οι μαθητές μας εργάστηκαν ομαδικά, ανά τμήμα και μας παρουσίασαν δημιουργίες σχετικές με τον τρύγο, ο οποίος ήταν το θέμα του μήνα Σεπτεμβρίου. Και όλες οι τάξεις συμμετείχαν σε έναν δημιουργικό διαγωνισμό με έπαθλο παιχνίδι με μπάλα σε ένα διάλειμμα.

Όλα τα τμήματα παρουσίασαν καταπληκτικές δουλειές. Ωστόσο, νικητές αναδείχτηκαν τα τμήματα Α΄2, Γ΄1, Γ΄2 και Στ΄2 !

Ιδού οι δημιουργίες τους!

Και οι δημιουργίες των άλλων τμημάτων!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ

Για αυτή την εβδομάδα – από 15 Οκτωβρίου έως 19 Οκτωβρίου– το Ολοήμερο Σχολείο θα λειτουργήσει ως εξής:

ΔΕΥΤΕΡΑ: Θα παρακολουθήσουν το Ολοήμερο  μέχρι τις 16:00 μόνο οι μαθητές των τάξεων Α΄, Β΄, Γ΄. Οι μαθητές των υπόλοιπων τάξεων δεν κάνουν καθόλου Ολοήμερο τη Δευτέρα.

ΤΡΙΤΗ: Όλες οι τάξεις έως 16:00

ΤΕΤΑΡΤΗ: Όλες οι τάξεις έως 16:00

ΠΕΜΠΤΗ: Όλες οι τάξεις έως 16:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Όλες οι τάξεις έως 16:00

Θα σας ενημερώνουμε για κάθε αλλαγή προγράμματος.

ΣΤΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ

Αγαπητοί γονείς – κηδεμόνες,

Με την ευκαιρία της παρέλασης της 28ης Οκτωβρίου θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε για τη συμμετοχή όλων των παιδιών σ’ αυτή, για καλύτερη παρουσία του Σχολείου μας.

Οι μαθητές-τριες της Ε΄ Τάξης θα χρειαστεί να προμηθευτούν τη στολή παρέλασης. Τη στολή θα χρησιμοποιήσουν τα παιδιά σε όλες τις παρελάσεις και επίσημες εκδηλώσεις του Σχολείου κατά τη φετινή σχολική χρονιά αλλά και την επόμενη που θα φοιτήσουν στην ΣΤ΄ Τάξη.

Στολή αγοριώνΜπλε παντελόνι τζιν, άσπρο πουκάμισο, μπλε καζάκα πλεκτή, μπλε γραβάτα.

Στολή κοριτσιών: Μπλε φούστα τζιν (ή υφασμάτινη), άσπρο πουκάμισο, άσπρο καλσόν, (φουλάρι και μπερέ  τα δίνει το Σχολείο σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων).

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου