Αρχεία για 11 Δεκεμβρίου 2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την περίοδο των Γιορτών και σε πνεύμα αλληλεγγύης και αγάπης, ο Σύλλογος Γονέων με όποιο μαθητή επιθυμεί θα επισκεφθεί το Νοσοκομείο «Αγία Σοφία» (ή άλλη δομή, αν αυτό δεν είναι εφικτό) , ώστε να δώσει στα παιδιά που νοσηλεύονται χρόνια πολλά, κάρτες με ευχές και μικρά δωράκια.

Όποιο παιδί επιθυμεί μπορεί να φτιάξει μια κάρτα και να τη δώσει στον Σύλλογο Γονέων το Σάββατο 16 Δεκεμβρίου, που θα γίνει η Χριστουγεννιάτικη Γιορτή του Συλλόγου.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

1. Τη Δευτέρα, 18 Δεκεμβρίου στις 13.15 παρακαλείσθε να έρθετε στο σχολείο για να παραλάβετε τους Ελέγχους Προόδου των μαθητών. Ελέγχους θα παραλάβουν οι γονείς των μαθητών της Γ΄, Δ΄, Ε΄ και Στ΄τάξης αφού συναντήσουν τους δασκάλους στις αντίστοιχες τάξεις. Οι γονείς των μαθητών του Α2 και του Β1 θα ενημερωθούν από τις δασκάλες στην τάξη τους την ίδια ημέρα και ώρα.
  2. Η ενημέρωση των γονέων του Β2 θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη στις 12 Δεκεμβρίου στις 13.15.
  3. Η ενημέρωση των γονέων του Α1 θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη στις 19 Δεκεμβρίου στις 13.15.
  4. Την Τετάρτη στις 13 Δεκεμβρίου τα τμήματα Β1 και Β2 δεν θα κάνουν μάθημα λόγω υποχρεωτικής ημερίδας που θα παρακολουθήσουν οι δάσκαλοι των αντίστοιχων τάξεων από τη σύμβουλο.

1. Γιορτή Χριστουγέννων – Εκκλησιασμός μαθητών

Την Παρασκευή, 22.12.2017, θα πραγματοποιηθεί η Χριστουγεννιάτικη Γιορτή του Σχολείου μας. Όλοι οι μαθητές/τριες του σχολείου,  εκτός της Β΄ τάξης που προετοιμάζει τη γιορτή, θα προσέλθουν κανονικά στο σχολείο (8:15) και με τη συνοδεία των Εκπαιδευτικών  θα παρακολουθήσουν τη λειτουργία στην Εκκλησία του Αγίου Στυλιανού. Όποιο παιδί θέλει μπορεί να μεταλάβει.

Τα παιδιά της Β΄ τάξης θα προσέλθουν στο σχολείο στις 9:15 ντυμένα.

Η γιορτή θα αρχίσει στις 10:00 μετά την επιστροφή από την Εκκλησία.

Μετά το πέρας της γιορτής οι μαθητές θα επιστρέψουν στις τάξεις και θα ολοκληρώσουν το πρόγραμμα της ημέρας.

Τη γιορτή, την οποία έχουν προετοιμάσει οι μαθητές/τριες των Τμημάτων Β΄1 και Β΄2 με τη βοήθεια των δασκάλων, Μυλωνάκη Άννας, Αβραμέα Διονυσίας, του εκπαιδευτικού μουσικής Μπρουτζάκη Θεόδωρου, του εκπαιδευτικού θεατρικής αγωγής Μανωλέσσου Μανούσου και των εκπαιδευτικών Χαρτοφύλαξ Βέρρας και Κουφοπούλου Ευαγγελίας, μπορούν να παρακολουθήσουν γονείς και κηδεμόνες που επιθυμούν..

Η Διευθύντρια και οι Εκπαιδευτικοί του Σχολείου σας ευχόμαστε ολόψυχα «Καλά Χριστούγεννα, υγεία, αγάπη και ευτυχία για τον καινούριο χρόνο».