Αρχεία για 1 Απριλίου 2013

25η Μαρτίου 2013

Την Παρασκευή, 22.03.13, πραγματοποιήθεκε στο σχολείο μας η γιορτή για την 25η Μαρτίου. Η εκδήλωση  περιελάμβανε θεατρικά, παραδοσιακούς χορούς, τραγούδια και ποιήματα. Την παρουσίασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ Τάξης του σχολείου μας με τη συμβολή του δασκάλου τους Καπέτη Ελευθέριου, τον εκπαιδευτικό Μουσικής Μπρουτζάκη Θεόδωρο και τον εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής Παπαδόπουλο Αθανάσιο.

Απόκριες 2013

Την Παρασκευή, 15.03.2013, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας αποκριάτικη γιορτή σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.

Το πρόγραμμα της ημέρας θα διαμορφώθηκε ως εξής:

Μετά το 1ο διάλειμμα όλα τα παιδιά, ντυμένα αποκριάτικα, κατέβηκαν στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου.

Εκεί ο Σύλλογος γονέων και Κηδεμόνων προσέφερε σε όλα τα παιδιά εδέσματα και αναψυκτικά.

Στη συνέχεια ομάδες παιδιών θα παρουσίασαν διάφορα μουσικοχορευτικά δρώμενα τα οποία έχουν ετοιμάσει ειδικά για την περίσταση.

Απονεμήθηκαν βραβεία στους τρεις πρώτους νικητές και έπαινος συμμετοχής σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν.

Η γιορτή συνεχίστηκε με παραδοσιακούς και μοντέρνους χορούς, σε ένα διασκεδαστικό και κεφάτο πρόγραμμα στους ρυθμούς της Αποκριάς.

.